niedziela, 18 grudnia 2016

#18 BLOGMAS // ŚWIĘTA BEZ PSZENICY


Dzień Dobry! Niedziela i jutro poniedziałek otwierają ostatni tydzień przed Bożym Narodzeniem! Ostatnie kilka dni na przygotowania i ogarnięcie wszystkich ważnych spraw. Mam nadzieję, że w tym całym zabieganiu macie czas, by usiąść choć na chwilę i pomyśleć nieco w klimacie adwentowym, nad wszystkim, bo kilka dni i koniec tego okresu w roku. Czasu lekkiej zadumy...Kalendarz adwentowy na 18-sty dzień odliczania skrywał pędzel do makijażu oczu, do nakładania cieni. 
Dziś chciałabym pokazać Wam genialną książkę! "Święta bez pszenicy(KLIK) autorstwa Marty Szloser i Wandy Gąsiorowskiej. Książka zawiera przepisy na bezglutenowe wersje naszych tradycyjnych polskich potraw, jakie przygotowujemy na Boże Narodzenie, ale także na Wielkanoc. W przypadku diety bezglutenowej, nieco inaczej musimy przygotowywać potrawy. Jesteśmy zmuszeni przestrzegać zasad co do używanych składników, sposobu przygotowania, używanych naczyń - zwłaszcza gdy przygotowujemy standardowe potrawy i jednocześnie te bez glutenu. Książka składa się z 3 części. Pierwszą jest szeroki wstęp. Wprowadza nas w tematykę diety bezglutenowej i pokazuje jej główne założenia oraz tłumaczy o co w tym wszystkim chodzi, co, jak i dlaczego. Druga część to "Produkty", ostatnia z kolei to już same przepisy. Przepisy, które zawierają trafne uwagi Autorek, bardzo pomocne wskazówki. Mój egzemplarz mam już od poprzedniego Bożego Narodzenia.  Ułatwia mi przygotowanie wielu potraw w mojej kuchni i pokazał mi sprytne, a jednocześnie proste rozwiązania. Gorąco polecam "Święta bez pszenicy" nie tylko osobom na diecie bezglutenowej! 
Blog "Okiem Dziewczyn" współtworzony przez dwie miłe Przyjaciółki  Agę (piękne imię;)) i Martę. Temat przewodni Strony to sprawy związane z pielęgnacja, kosmetykami."My little world by Karolajn" to miejsce w internecie, gdzie znajdziemy mnóstwo pięknych zdjęć i wpisów na temat kosmetyków, mody, wnętrz, rękodzieła i w tej kwestii Karoliny jest genialna! Tworzy naprawdę piękne przedmioty, a tym starszym daje nowe życie! Koniecznie sprawdźcie!
                                                                                                                                                                   
🔼🔽🔼🔽🔼🔽🔼

Niedziela jeszcze trwa! Miłego czasu Wam życzę. Mam nadzieję, że spędzacie go ze swoimi bliskimi😉
 

    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz