środa, 9 grudnia 2015

#9 Pomysły na prezenty cz.3Następna "prezentowa kategoria" - technologiczna. 

Może tutaj brać pod uwagę smartphony, komputery, aparaty, iPody, konsole do gier. W tym roku sama szukam dla kogoś telefonu, więc zrobiłam mały przegląd co jest na topie, w jakich cenach. Tak powstał mój poniższy ranking. Główne kryterium - cena. Prezentuję 3 kategorie telefonów wraz z linkiem do specyfikacji. Wybrałam tylko przykładowe modele, które mają niezłe parametry:

1)   Smartphone do 500 zł.

Microsof Lumia 630 (Link) - aktualna cena 449 zł.
Sony Xperia E1 (Link) - aktualna cena 449 zł.
Samsung Galaxy J0 (Link) - aktualna cena 399 zł. 
HTC Desire 320 (Link) - aktualna cena 419 zł. 2)   Smartphone do 1000 zł.

Microsof Lumia 830 (Link) - aktualna cena 999 zł.
Sony Xperia M4 Aqua (Link) - aktualna cena 999 zł.

Samsung Galaxy A3 (Link) - aktualna cena 899 zł. 
HTC Desire 610 (Link) - aktualna cena 949 zł. 3)   Smartphon'y powyżej 1000 zł. i bardzo drogie:

Samsung Galaxy A5 (Link) - aktualna cena 1.199zł.
Samsung Galaxy S6 edge (Link) - cena od 2699 zł.
iPhone 6s (Link)- cena od 3199 zł.Ostatnie pozycje są dla mnie bardzo drogie... Zwłaszcza propozycja od Apple. Chociaż z doświadczenia wiem, że smatphony tej marki są świetne pod względem systemu operacyjnego, ciągłych jego aktualizacji dostępnych w dalszym ciągu nawet dla modelu 4.  

Gadżety elektroniczne to głównie rzeczy, które w większości przypadną do gustu młodym osobą i dzieciom. Jednak telefon komórkowy ma już dzisiaj niemal każdy i tutaj nie ma znaczenia nasz wiek. 

Rynek telefonów komórkowych jest niesamowicie dynamiczny. Rozwija się i zmienia bardzo szybko. Modele dziś popularne za kilka miesięcy będą już stare. Myślę, że warto szukać urządzenia, na które dany Producent planuje wypuścić w przyszłości aktualizacje oprogramowania. 

Fajnym sposobem na zakup telefonu na prezent, ale niewielkim kosztem przy konkretnym modelu jest podpisanie umowy z operatorem sieci komórkowej. Otrzymujemy wówczas aparat w niższej cenie (głównie za przysłowiową złotówkę) i usługi. Minusy rozwiązania? Długość umowy lojalnościowej (24 miesiące), opłaty abonamentowe. Opcja jest opłacalna, gdy mam już kontrakt i przedłużam umowę na kolejny okres. Bonus jest taki, że jestem stałym klientem sieci i mogę liczyć ma dodatkowe bonusy, np. tańszy telefon. Dodatkowo w okresie Bożego Narodzenia operatorzy prześcigają się w lepszych ofertach. Możemy to wykorzystać :)


Co myślisz o powyższej liście telefonów? Czy chcesz znaleźć któryś z nich pod swoją choinką? A może według Ciebie na tej liście powinny być zupełnie inne modele?


   aga


*wpis niesponsorowany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz