piątek, 18 grudnia 2015

#18 Christmas Jumper Day 18 grudnia 2015

Cześć:)

W Wielkiej Brytanii i coraz większej liczbie krajów na Świecie jest dzisiaj obchodzony "Christmas Jumper Day" - dzień, w którym prawie w każdej firmie, sklepie, na ulicach i zarówno Mali jak i Duzi maszerują w specjalnych sweterkach z motywami bożonarodzeniowymi. Głównie są to mikołaje, renifery, prezenty. W kolorach z całej gamy tęczy. Zwyczaj przypłynął do UK zza Oceanu .

Już od jakiegoś czasu w każdym sklepie z odzieżą, można znaleźć "taki" rodzaj swetrów. Bardzo modne są w tym czasie imprezy w Firmach dla pracowników, dla Dzieci w szkołach, na których obowiązkowym dodatkiem są kolorowe, ciepłe wdzianka.
Dla mnie cała "sprawa" wydaje się być nieco śmieszna, ale cała zabawa jaką mają wszyscy wokół jest warta zachodu, a im dziwniejszy i głupszy motyw z przodu, z tyłu Jupmer'a tym fajniej :)
Podejście z dużą dozą dystansu do siebie - to cecha zarówno Anglików jak i Szkotów, za jaką cenię tych ludzi (zaraz po tym jak widzę ich kamienne twarze, gdy znowu się przejęzyczyłam i zamiast krowy wyszedł mi jakiś osioł:)).

Sama za namową szkockich Przyjaciół udałam się na poszukiwania.. Nie powiem, bo ciężko było coś wybrać, ale jaka frajda;) i śmiechu po pachy :)

Przedstawiam poniżej foto reportaż z moich poszukiwań tego jedynego.

Podoba się Ci idea tego dnia? Chodzi głównie o zabawę:) Moim zdaniem jest to fajna sprawa, która tuż przed Świętami pozwala nam zwolnić tempo i po prostu się pośmiać:)

   aga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz